İade Koşulları

Lütfen aşağıdaki yazıların tamamını okuyunuz!  İade başvurusu yaptığınızda bu şartları okumuş sayılacaksınız...

✔ Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim ?

Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünü 7 iş günü içinde aşağıdaki Madde1-Madde2-Madde3-Madde4'ün tamamı eksiksiz ve koşulsuz uygun olduğu şartlarda iade kabul edilmektedir. Bu 4 Maddenin yerine getirilmemesi halinde İADE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

  • Madde1: Ambalajı açılmamış
  • Madde2: Denenmemiş
  • Madde3: Bozulmamış
  • Madde4: Kullanılmamış

olması halinde teslim tarihinden en geç 7 iş günü içerisinde ürün ile ilgili sorunlar için web sayfamızdan veya 0538 081 26 17 numaralı WhatsApp hattından ulaşarak iade talebi oluşturabilirsiniz. Satış mağazası personelimiz ürünleri  gönderebilmeniz için size iade onay kodu verecektir. İade işlemlerinde ücret iadesi sağlanırken iade gönderiminde oluşan kargo ücreti kesintisi yapılarak ücret hesaba aktarılır.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ve kullanılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar için cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Satış mağazası personelimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken iade şartlarına dikkat ederek göndermeniz gerekmektedir.

İade Şartları;

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştığından itibaren 2-5 iş gününü almaktadır.

  • Ambalajı açılmamış
  • Denenmemiş
  • Bozulmamış
  • Kullanılmamış

 olması haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

• Ürünün iki nüshalı satış faturasını ve tüm parçalarını mutlaka göndermeniz gerekmektedir. Eksi gelen parça ve fatura için iade kabul edilmeyecektir.

✔ Satın aldığım ürün hasarlı ulaştı. Ne yapabilirim?

Ürün parça değişimi için iade şartları aynen geçerlidir. Bu şartlara uyan parça değişikliği tarafımıza 7 iş günü içinde bildirildiyse sağlanacak ürün için adınıza yeni kayıt oluşturulup ücretsiz gönderim ile değişimi sağlanmış olacaktır. Tüketici, cayma süresi içinde (7 iş günü) malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar için cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Müşteri veya Müşteri adına hareket eden kişi, 30 gün süre içinde kendisinde bulunan ürünü tam, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim aldığını beyan etmiş olacaktır. Bu süre içerinde yapılan her başvuru ürün için parça değişimi sağlanacak olup işbu vaatlerin geçerliliği sipariş tarihinden itibaren 30 gündür. (Yasal Mevzuat Gereği - 4077 Sayılı Tüketici Haklarını Koruma Kanunu)

✔ Garanti Koşulları

Ürünü teslim aldıktan sonra yasal olarak 7 iş günü içinde kullanıp ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatası varsa veya hasarlı ulaştıysa ürün ile ilgili parça desteği sağlanmaktadır. Teslim aldıktan 7 iş günü içinde tarafımıza bildirim yapılmayan durumlarda her ne sebep olursa olsun kullanıcı hatası sayılacaktır. Bize ulaşmak için sihirlimop.com Canlı Chat alanı ve WhatsApp numaramız üzerinden mesaj göndermeniz gerekir. Ürünün kullanım videoları ve anlatımlarını; satıcı ürün detay sayfasında ve sosyal medya satış kanallarında paylaşmakla  yükümlüdür. Alıcı yukarıdaki bu şartları peşinen kabul ederek sipariş vermiş sayılır.

Ürünün size hatalı veya eksik ulaşması halinde "Satın aldığım ürün hasarlı ulaştı. Ne yapabilirim?" başlığındaki şartlar geçerlidir.

✔ İade etme süresi kaç gündür?

İade şartları aynen geçerlidir. Ürünler temizlik ürünü olduğu için steril olmayan ve kullanılmış bir ürün tekrardan satışa mümkün olmadığından dolayı kullanılan ürünler iade alınmayacaktır.

Şartlara uyan kullanılmamış ürünlerde İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

sihirlimop.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İade işlemlerinde 0538 081 26 17 WhatsApp Destek Hattına veya web sayfamızdaki Canlı Chat alanından yazarak talepte bulunabilirsiniz. Kargo ücreti gidiş ve geliş süreçlerini kapsadığından dolayı ürüne ait kargo ücretleri kargo firmasının yansıttığı bedellerden hesaplanıp kesintisi yapılarak hesabınıza aktarım sağlanacaktır. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir. Ortalama hesaba yansıma süresi kredi kartı için 1-3 iş günü, banka kartı için 21-30 iş günü içerisinde banka tarafından belirtilen süredir.

✔ İade koşulları nelerdir?

• Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

• Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

• Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştığından itibaren 2-5 iş gününü almaktadır.


İADE EDİLECEK ÜRÜN HAKKINDA YETERLİ BİLGİYİ YUKARIDA YAZDIĞI GİBİ OKUDUM, ANLADIM. İADE ETMEK İSTİYORUM.